Stand WK kwalificatie 2018

Aan de kwalificatie voor het WK voetbal 2018 in Rusland doen 54 Europese landen mee. Nederland zit ingedeeld in groep A samen met Frankrijk, Zweden, Bulgarije, Wit Rusland en Luxemburg.

De stand van de WK kwalificatie zoals hieronder weergegeven bepaald welke landen zich plaatsen voor het WK voetbal 2018 en welke er af vallen.

Negen landen die als eerste eindigen in de poule plaatsen zich direct voor het WK 2018. De beste nummers twee moeten in play-off wedstrijden onderling gaan uitmaken wie de laatste 4 Europese plaatsen voor het WK.

Deze 13 landen zijn samen met het gastland Rusland de deelnemers aan het WK voetbal 2018 namens de UEFA.

Groep A
LandGWGVDVDTP
Frankrijk1072118623
Zweden1061326919
Nederland10613211219
Bulgarije10404141913
Luxemburg101258266
Wit-Rusland101256215

Groep B
LandGWGVDVDTP
Zwitserland1090132427
Portugal1090123727
Hongarije10415141413
Faeröer Eilanden102354169
Andorra102177187
Letland101182234

Groep C
LandGWGVDVDTP
Duitsland10100043430
Noord-Ierland1061317619
Tsjechië 10433171015
Noorwegen10415171613
Azerbeidzjan10316101910
San Marino000102510

Groep D
LandGWGVDVDTP
Servië10631201021
Ierland1054112619
Wales1045113617
Oostenrijk10433141215
Georgië100558145
Moldavië100284232

WK Nieuws

speelschemaWK-1019x170

Groep E
LandGWGVDVDTP
Polen10811281425
Denemarken1062220820
Montenegro10514201216
Roemenië10343121013
Armenië1021710267
Kazachstan100376263

Groep F
LandGWGVDVDTP
Engeland1082018326
Slowakije1060417718
Schotland10532171218
Slovenië 1043312715
Litouwen101367206
Malta100193251

Groep G
LandGWGVDVDTP
Spanje1091036328
Italië1072121823
Albanië10415101313
Israël10406101512
Macedonië10325151511
Liechtenstein1000101390

Groep H
LandGWGVDVDTP
België1091043628
Griekenland1054117619
Bosnië-Herzegovina10523241317
Estland10325131911
Cyprus1031691810
Gibraltar1000103470

Groep I
LandGWGVDVDTP
IJsland1071216722
Kroatië1062215420
Oekraïne1052313917
Turkije10433141315
Finland102359139
Kosovo100193241

WK voorbeschouwingen