Stand WK kwalificatie 2018

Aan de kwalificatie voor het WK voetbal 2018 in Rusland doen 54 Europese landen mee. Nederland zit ingedeeld in groep A samen met Frankrijk, Zweden, Bulgarije, Wit Rusland en Luxemburg.

De stand van de WK kwalificatie zoals hieronder weergegeven bepaald welke landen zich plaatsen voor het WK voetbal 2018 en welke er af vallen.

Negen landen die als eerste eindigen in de poule plaatsen zich direct voor het WK 2018. De beste nummers twee moeten in play-off wedstrijden onderling gaan uitmaken wie de laatste 4 Europese plaatsen voor het WK.

Deze 13 landen zijn samen met het gastland Rusland de deelnemers aan het WK voetbal 2018 namens de UEFA.

Groep A
LandGWGVDVDTP
Frankrijk852115517
Zweden851218716
Nederland8413161113
Bulgarije8404131712
Luxemburg81257175
Wit-Rusland81254165

Groep B
LandGWGVDVDTP
Zwitserland880018324
Portugal870128421
Hongarije831411910
Faeröer Eilanden82244158
Andorra81162174
Letland81073183

Groep C
LandGWGVDVDTP
Duitsland880035224
Noord-Ierland861116219
Azerbeidzjan831481220
Tsjechië 82331099
Noorwegen82158167
San Marino80082380

Groep D
LandGWGVDVDTP
Servië853017718
Wales835012514
Ierland83419613
Oostenrijk823310109
Georgië80538125
Moldavië80264202

WK Nieuws

speelschemaWK-1019x170

Groep E
LandGWGVDVDTP
Polen8611181119
Montenegro851218716
Denemarken851218716
Roemenië8233889
Armenië82068196
Kazachstan80264222

Groep F
LandGWGVDVDTP
Engeland862016320
Slowakije850314615
Slovenië 842210414
Schotland8422141014
Litouwen81256185
Malta80082210

Groep G
LandGWGVDVDTP
Spanje871032322
Italië861119719
Albanië841310913
Israël83059149
Macedonië821510147
Liechtenstein80081340

Groep H
LandGWGVDVDTP
België871035322
Bosnië-Herzegovina842219814
Griekenland834111513
Cyprus831481210
Estland82246178
Gibraltar80083370

Groep I
LandGWGVDVDTP
Kroatië851212316
IJsland851211716
Turkije842212814
Oekraïne842211714
Finland82156107
Kosovo80173201

WK voorbeschouwingen